«Сборщик -335»: з ремонту у контрактний термін

Компанія
27 листопада, по закінченню комплекса пусконалагоджувальних робіт і швартових випробувань, завершив плановий ремонт «Сборщик-335» МФ «АМПУ».
У період зимової навігації це судно, що має льодове підкріплення корпусу, активно залучається до обслуговування суднозаходів при проходженні караванів за криголамом, як кажуть моряки, в льодовій «шузі», іншими словами - в дрібнобитій крижині.
Позаду пусконалагоджувальні роботи, збірка і прокрутка вузлів і механізмів головного двигуна і холодильників в машинному відділенні.
У середу, у другій половині дня «Сборщик -335» успішно виконав програму швартових випробувань. На відповідність до вимог КО «Регістр судноплавства України», який відповідає за безпеку мореплавання, судна портофлоту зобов'язані проходити докування кожні два роки. Основне завдання - не пропустити на збірку деталі, ресурс яких вичерпано або закінчується раніше міжремонтного строку, а також не вибракувати придатні до експлуатації деталі.
Нагадаємо, що судно було прийнято в ремонт 24 вересня. На виконання заявленого обсягу робіт знадобилося трохи більше 50 діб, 20 з яких «Сборщик-335» провів в плавдоці, і 30 - біля причальної стінки.
На етапі докування приведені в належний вигляд підводна та надводна частини корпусу, фальшборт і рубка, крім того, продефектовано вузли механізмів ходової частини судна. Так, вимитий і продефектованний гребний вал, запресовані дейдвудні втулки. Виконана заміна сальникової набивки валу. Послідовно очищені, відшліфовані і, за допомогою кольорової дефектоскопії, перевірені на можливі деформації і пошкодження лопаті гребного гвинта. За для гарантії безаварійної роботи пристрою, проведено заварку виявлених тріщин поворотною насадки гвинта. Корпус обмито від солей прісною водою високого тиску, абразивним способом очищено близько 200 квадратних метрів поверхонь корпусу, проведено заміну фізично зношених металоконструкцій по зовнішній обшивці. За заявленої лк-схемою забарвлено близько 400 квадратних метрів поверхонь підводної частини, фальшборту, рубки і палуби «Сборщика-335». Вироблено близько двох тонн заміни на новий зношеного металу зовнішньої металевої обшивки та металоконструкцій корпусу. За допомогою неруйнівного контролю, проведено перевірку зварювальних швів на герметичність. В необхідних обсягах замінені кріплення, проточені і прітерти робочі поверхні, виконана набивка/збірка донно-забортної арматури. Виконано заміну гуми привального бруса, за допомогою такелажних затискачів проведений обтиск кранцевого захисту в носовій частині плавзасобу. Після закінчення зварювальних робіт, в вантажних танках виконано центрування валопровода і редуктора; ремонт повітряного і масляного холодильників, паливного насоса і форсунок головного двигуна. Виконана заміна несправних ділянок трубопроводів, системи освітлення та інших систем життєзабезпечення судна.
«Сьогодні виробничий майданчик АСРЗ на сто відсотків забезпечує ремонт державного портового флоту, - резюмує генеральний директор ТОВ «СРЗ» Олег Турський. - Так, «Сборщик-335» - одне з семи судів Маріупольської та Бердянської філій АМПУ, які виконали плановий ремонт на АСРЗ в поточному році. У першому півріччі закінчили ремонт «Сборщик-387», землесос «Меотида», «Плавкран - 59» і буксир «Капітан Меркулов». У вересні-листопаді закінчили ремонт л`яльщік «Сборщик-306», буксир «Аламак», нафтосміттєзбирач НМС-67, р/к «Дмитро Чубар» і «Капітан Білоусов». Крім того, на виході з ремонту р/к «Портовик» та буксир «Олександр Яковенко» (ММТП). Всього, за попередніми підсумками року, на майданчику АСРЗ відремонтовано близько 20 суден підприємств морської галузі регіону».