Завершено швартовні випробування криголама «Капітан Білоусов»

Компанія

Як і планувалося, 18 листопада на АСРЗ успішно завершено швартовні випробування криголама «Капітан Білоусов» АМПУ, і екіпаж здійснив перехід з акваторії Азовського судноремонтного заводу - свого базового майданчика техобслуговування, до штатної стоянки в Маріупольському морському торговельному порту. «Щорічна кампанія з підготовки судна до навігаційного періоду завершена, - повідомив провідний інженер групи виконання робіт департаменту судноремонту Євген Агєєв. - Вона тривала 90 днів з моменту прийняття криголама в ремонт, і пройшла в кілька етапів. З урахуванням того, що в 2018 році криголам підтвердив класність, в цьому році акцент зроблений на ремонт ходової частини та корпусних конструкцій». Нагадаємо, що судно було прийнято в ремонт у вересні 2019 року. Першим етапом ремонту стало докування з пред'явленням міцного корпусу інспекторам КО «Регістр судноплавства України». Другим і третім етапами - виконання заявлених обсягів робіт по ходовій частині і корпусним конструкціям.
Так, виконаний заявлений обсяг ремонту донно-забірної арматури, внутрішньосуднових систем і трубопроводів, опорних підшипників головних електродвигунів в моторному відділенні; очищення/забарвлення обладнання.
Здійснено дефектация і ремонт корпусних металоконструкцій на півбаку з лівого і правого борту, де замінені цілі ділянки палуби під фундаментом клюза і роульсов, - всього близько тонни металу.
«Сьогодні технічний стан судна фахівці оцінюють на «відмінно», - підводить підсумки генеральний директор АСРЗ Олег Турський, - і це приємно, тому що колектив АСРЗ вже не перший десяток років систематично бере безпосередню участь в техобслуговуванні не тільки криголама, а й інших судів державного технічного портофлоту. Ми завжди готові виконати замовлення будь-якої складності і допомогти АМПУ своїми силами, технологіями та фахівцями. Якщо необхідно, - постачанням і виготовленням змінно-запасних частин для безаварійної роботи суднових систем».