Рокіровка: у плавдоці АСРЗ чергова група судів

Компанія
У плавдоці АСРЗ відбулася чергова зміна докующихся судів. Закінчив ремонт і спущений на воду «Сборщик-306», поступившись місцем на стапелі м/б «Аламак» (МФ «Адміністрації морських портів України» та лоцманському р/к «Дмитро Чубар» (Бердянської філії ДП «Адміністрація морських портів України»).
Швартовна операція виконана за участю екіпажу б/к «Микита Безпалий» (ММТП) під керівництвом капітана АСРЗ Едуарда Кашпора і докмейстера Едуарда Волкотруба. «Операція з трьома судами почалася в 10-40 і зайняла близько двох годин, - повідомив капітан, - пройшла при нормативному, але постійно змінюючому напрямок вітру. Від північного до західного, а потім і до південно-західного. Але вмілі дії екіпажів суден, в принципі, дозволили укластися в належний час».
Першим заведений в док дизельний буксир-кантовщик «Аламак», 1993 року побудови, довжиною 27, 64 метра, шириною - 8, 24 метра, осадкою - 3, 60 метра. До речі, це те саме судно, екіпаж якого прославився 1 лютого 2008 року, коли зміг врятувати натерпівшихся страхів рибалок,  яких на два кілометри віднесло у відкрите море на крижині.
Другим заведено «Дмитра Чубаря», 1985 року побудови. Довжина буксира 23,15 метра, ширина 6,24 метра, висота борту: 2,80 метра, осадкою 1,85 метра. Судно обслуговує працівників лоцманської служби адміністрації портів. «Чубаря» чекає великий ремонт на підтвердження класу Регістру судноплавства України.
В повний комплекс робіт з докування традиційно входять роботи по корпусу, ремонту донно-бортової арматури, гвинт-рульової групи, механізмів закриттів вантажних трюмів, ремонту головних і допоміжних двигунів, насосів і турбін, генераторів, трубопроводів, радіо навігаційного та іншого суднового устаткування.
Що з усього цього знадобиться які стали на ремонт в док, покаже дефектация.
Обидва судна поставлені на кільблоки, відцентровані, проводиться ретельний зовнішній і внутрішній огляд.