На АСРЗ фінішує освідчення рейдового катера «ВОДОЛАЗ-3059»

Компанія

На завершальному етапі пусконалагоджувальні роботи, далі - швартовні і ходові випробування. Нагадаємо, що договір на класифікаційний ремонт «Водолаза-3059» між МФ ДП «АМПУ» з АСРЗ був укладений за підсумками торгів у системі Prozorro в лютому 2020 року. У першій декаді квітня судно було взято на ремонт на 90 днів.
Довжиною 21 м, шириною - 3,8 м, висотою борту - 2,1 м побудовано в 1991 році і експлуатується вже 29 років, протягом яких АСРЗ - його основна ремонтна база.
Цікаво, що в 2012 році судно було перепрофільовано з «водолазного» на «днорозвідувальне», щоб використовується на днопоглиблювальних роботах за програмою ДП «АМПУ».
За час ремонту виконана дефектация корпусу та заявлених в ремонт механізмів і систем життєзабезпечення судна. Серед проведених операцій - заміна металоконструкцій та обшивки, фарбування підводної частини, палуби і корпусу катера.
Відремонтовано кермовий пристрій, виконана розбирання і перевірені зазори в підшипниках баллера. Виміряне просідання керма, усунуті зазори. Замінено сальникову набивку і, після складання кермового пристрою, була виконана перевірка на легкість провертання керма.
Виконано ремонт гребного пристрою. Знято гребний гвинт з нагріванням, назовні з дейдвуда виведений гребний вал, очищений, промитий, встановлений в верстат, перевірений на бій, і, після шліфування шийок, зібраний і зданий в роботу.
Проведена дефектация і ремонт гребного гвинта. Рульовий 4-лопатевий латунний гвинт очищений, відшліфовані його лопаті і проведена кольорова дефектоскопія.
Замінена обшивка корпусу, водонепроникних перегородок, настилу палуби, набору, елементів конструкцій судна. Проведена заміна 1,5 тонни зношених металоконструкцій корпусу судна. Виконана заміну фальшборту, прямого коробчатого привального бруса і цинкових протекторів.
Згідно з технічними умовами та вимогами КО «Регістру судноплавства України», після закінчення зварювальних робіт ультразвуком перевірено кількість, надійність і герметичність швів.
За заявленої схемою пофарбовані підводна частина, палуба, рубка і корпус з надводної частиною.