ПЛАВДОК АСРЗ ПІДТВЕРДЖУЄ КЛАС

Компанія
Комплекс запланованих робіт по класифікаційному огляду 15-тисячній плавдока №4 ТОВ «СРЗ» стартував ще в листопаді 2019 року, і протягом першого кварталу 2020 року планується до виконання в кілька етапів.
У регламенті КО «Регістр судноплавства України» - це планова процедура, що виконується з певною періодичністю і підтверджує безпеку докування суден.
Нагадаємо, що останній огляд док ТОВ «СРЗ» пройшов п'ять років тому в 2015 році на основі розрахунків поздовжньої міцності, виконаних Одеським морським інженерним бюро і узгоджених Регістром судноплавства України.
Підприємством було отримано дозвіл на 5-річну експлуатацію доку. У 2018 році, за результатами проміжної дефектації, силами товариства було виконано масштабне оновлення понад 55 тонн зношеного металу жорсткого корпусу і вітрової захисту дока.
Роботи по заміні металу стартували ще в листопаді 2019 року і проводилися в перервах між докуванням судів.
Так, у період до 14 лютого реалізовано близько 15 тонн заміни металоконструкцій стапель-палуби і донних відсіків.
Перед стартом корпусних робіт виконано цілий ряд заходів по підготовці.
Фахівцями підприємства комісійно була обстежена надводна частина корпусу, а за допомогою відеозйомки професійної водолазної служби - і підводна його частина з виконанням вимірів залишкових товщини.
Поєднуючи ремонтні роботи дока з кампаніями докування суден, фахівці ведуть ремонт за схваленою Регістром технології відразу в декількох напрямках.
Бюро підготовки ремонтів виконує заміри залишкових товщин міцного корпусу і основних елементів конструкцій на відповідність допустимим товщинам; проводиться заміна ділянок стапель-палуби і подпалубного набору.
Крім того, механіки АСРЗ ведуть поточний ремонт насоса НЦВ2700/10 №3 баластних-осушувальної системи.
На даний момент корпус плавдока руйнувань і водотічності не має, механізми, пристрої й устаткування дока знаходиться в робочому стані та придатні до подальшої експлуатації.