На АСРЗ спроектований виготовлений і випробуваний рекордно великий грейфер

Зроблено на АСРЗ
Через морський порт «Одеса» ківш об'ємом 23,5 м3 і вагою близько 10 тонн вже відправлено замовнику - компанії «Kirgan Holding» до Панами. На сьогодні це рекордно великий грейфер, виготовлений на маріупольскому судноремонтному заводі, і не перше замовлення, реалізоване для цього партнера.
Двощелепний, четирехканатний з триразовим поліспастом, цей грейфер призначений для використання на кранах грейферного типу вантажопідйомністю не менше 30 тонн.
Подібні ковші підвищеного обсягу успішно використовуються для скорочення часу перевалки сипучих вантажів з судна на судно, в даному випадку - для перевантаження зернових.
Проект грейфера розроблено конструкторською групою технічного відділу ТОВ «СРЗ» з урахуванням технічних умов та завдань, висунутих замовником, і реалізований в цехах Департаменту машинобудування підприємства. Кожна деталь ковша зроблена за окремими кресленнями.
При проектуванні, як відзначають фахівці, застосовані передові технології і матеріали: сталь 10ХСНД для основної конструкції грейфера і Hardох 450 - для ножів ковша.

Загальновідомо, що стали торгової марки Hardox надзвичайно стійкі до будь-яких видів зносу: терті і ударам, терті ковзання і до деформаційного зносу, що дозволить значно збільшити ресурс експлуатації пристрою.
З огляду на значну вагу перегружаемого вантажу і обмежену вантажопідйомність кранів, при розробці знайдено оптимальне співвідношення міцності і загальної маси виробу.
У процесі складання витримана необхідна геометрія конструкції вироби, що забезпечує вільний рух блоків, тяг і щелеп.
До повної готовності разновеликие ковші проходять з десяток виробничих етапів, від проектування, заготовки, зварювання, мехобработки до збірки конструкції і технічного випробування готового виробу. І цей гігант - не виняток.
Як і наказано, вхолосту і без вантажу, грейфер успішно пройшов технічну апробацію і програму випробувань.
На його виготовлення знадобилося 90 діб.
Нагадаємо, що незважаючи на закінчення терміну оренди, на поточний момент ООО "СРЗ" підтримує виробничий процес, виконує договірні зобов'язання з поточними контрагентами, здійснює відрахування до бюджетів, своєчасно виплачує заробітну плату і зберігає унікальний для Азовського моря судноремонтний комплекс завдяки підтримці Маріупольської міської ради та при партнерській підтримці підприємств групи Метінвест.