До 134-річниці АСРЗ відкрита експозиція в Маріупольському краєзнавчому музеї

Компанія

25 вересня Азовський судноремонтний завод відзначив 134-річчя з дня заснування. За цей величезний пласт часу його колектив був учасником неймовірних подій і подолав масу потрясінь на зламі епох: революції, громадянської і світової воєн.

До чергової дати в історії заводу, в залі відділу сучасності Маріупольського краєзнавчого музею відкрито експозицію новітньої історії підприємства, першими відвідувачами якої стали курсанти кафедр суднових енергетичних установок, менеджменту і організації морських перевезень Азовського морського інституту Національного університету «Одеська морська академія».
«Нам приємно, що відтепер АСРЗ буде згадуватися не тільки в контексті минулих років. Але і в нинішніх реаліях господарювання, як єдина судноверф повного циклу на підконтрольній Україні території, що забезпечує на сьогодні стратегічно важливий судноремонт державного портового і військового флоту України», - підкреслив на відкритті експозиції Олег Турський, генеральний директор ТОВ «СРЗ», що зберігає традиції і забезпечило спадкоємність.

Завідуюча відділом сучасності музею Тетяна Головко розповіла гостям, що брендова тема АСРЗ, яка прославила Маріуполь далеко за його межами - це багаторічний досвід суднобудівництва несамохідних барж, ліхтерів типу «LASH», плавучих доків, причалів; нафто сміттєзбірників проекту 205 А та 25505, призначених для очищення акваторії портів та рейдів від розливів нафтопродуктів при ліквідації аварійних розливів і плаваючого сміття.

У роки новітньої історії незалежної України, на вимогу часу змінивши державну форму власності на більш гнучку - приватну, підприємство як і раніше працює, всупереч галузевим, суспільно-політичним і світовим викликам.

Разом з містом та країною переживаючи чимало трансформацій, залишається містоутворюючим і цікавим для вивчення.

В історії заводу є згадки такої давнини, що неможливо не здивуватися. Про ініціативи гірничопромисловців і царського уряду; про постанови революційного комітету, політвідділків , військових комендатур та командувань флотом і флотилії. Але головне - містить величезну кількість фактів, які вплинули на долі багатьох поколінь маріупольців.
Варто навести хоча б один приклад, щоб дати уявлення про вкладення підприємства в розвиток міської інфраструктури. Так, в післявоєнні 50-60-і роки за рахунок капітальних вкладень АСРЗ в Приморському районі були побудовані 417 житловий квартал, дитячі дошкільні установи, житлові будинки на вулиці Лавицького, а також хозспособом - по вул. Балтійської.

Зберігши статус-кво, сьогодні АСРЗ - це сучасне багатопрофільне судноремонтне підприємство з декількома напрямками діяльності, яка має стратегічне значення не тільки для Маріуполя, а й для всього південного сходу України.