Заява АСРЗ стосовно повідомлення Державної служби морського та річкового транспорту

Компанія

Кожен день з’являються нові заяви від представників різних державних органів стосовно того, чому рішенням капітана Маріупольського морського порту Олександра Дружиніна незаконно заборонено швартуватися суднам до причалів Азовського судноремонтного заводу (ТОВ “СРЗ”). Спочатку прес-служба СБУ у Донецькій області заявила, що заборона швартуватися була впроваджена з їх ініціативи, потім капітан Маріупольського морського порту заявив, що він заборонив швартування начебто через якісь “недоліки” без проведення належної експертизи. А 3 березня 2021 року Морська адміністрація заявила, що причали ТОВ “СРЗ” заблоковані через несплату рахунку за огляд Регістром судноплавства.Жодна з причин, озвучених представниками різних державних органів, не відповідає дійсності і суперечить одна одній за наявними фактами.
Так, протягом двох останніх років ТОВ «СРЗ» неодноразово зверталося до ДП «Регістр судноплавства України» (морської адміністрації) з листами щодо проведення чергового огляду гідротехнічних споруд. Однак офіційну відповідь на жоден із листів підприємство не отримало.
Проте  у відповідь на звернення у січні та лютому 2021 року, Регістр, не зважаючи на відсутність чи наявність рахунків, перший раз офіційно повідомив ТОВ «СРЗ», що основною причиною відмови від чергової перевірки ГТС є відсутність у ТОВ статусу експлуатуючої організації, у зв’язку із закінченням договору оренди ЦМК ще у 2016 році. І цей факт є ще більш цікавим з огляду на те, що аж до 2020 року ця причина не заважала Регістру видавати ТОВ «СРЗ» відповідні дозвільні документи на ГТС.
Така службова недбалість і безвідповідальність з боку представників державних органів призвели до повної зупинки діяльності підприємства та простою трудового колективу з понад 560 фахівців, а під загрозою знеструмлення знаходиться низка стратегічних державних та військових об’єктів, а також є ризик техногенної катастрофи у разі припинення підтримки життєдіяльності об’єктів підвищеної небезпеки екологічного та військового значення.
Хочемо нагадати, що крім істотного економічного та стратегічного значення, ТОВ “СРЗ” – найбільше судноремонтне підприємство акваторії Азовського моря України та один з основних роботодавців регіону.
У нас працюють вузькоспеціалізовані професійні майстри, єдині на Азовському узбережжі, які виконують унікальні ремонти судових корпусів, здійснюють ремонти гвинто-рульового комплекс, ремонти електричних, механічних та електрорадіомонтажних систем життезабеспечення суден.
Через блокування діяльності незаконним рішенням капітана Маріупольського морського порту ми змушені оголосити про припинення діяльності підприємства та розпочати процедуру масового вивільнення працівників через скорочення чисельності та штату.
Вимагаємо у представників держави негайно втрутитися у цю надзвичайну ситуацію, щоб не допустити не лише екологічної та техногенної катастрофи, а й відчутної соціальної напруги у регіоні.

Азовський судноремонтний завод (ТОВ «СРЗ») є найбільшим в акваторії Азовського моря підприємством, що спеціалізується на судноремонті, суднобудуванні, машинобудуванні і перевалці вантажів.
Тільки в 2020 році підприємством відремонтовано 33 судна, в тому числі державного флоту Бердянського морського торгового порту та Бердянського філії АМПУ, Маріупольського морського торгового порту і Маріупольської філії АМПУ, Державного підприємства Дельта Лоцман, корабельно-катерного загону морської охорони, ВСУ, бази яких розміщуються в Азовському морі.
Також, виготовлено 24 грейфера (продукція машинобудування), перевантажено 250,5 тис.тонн вантажів.