Коли закони писані .... але не для всіх, або Чергова спроба дестабілізації роботи АСРЗ

Компанія
1 лютого капітаном Маріупольського морського порту під тиском СБУ було винесено розпорядження «Про заборону швартування суден до гідротехнічних споруд акваторії ТОВ« СРЗ »(причалів і котловану ДОКу), тим самим повністю блокуючи роботу підприємства і виконання зобов'язань перед клієнтами. Підставою даного розпорядження, на думку чиновника, послужило закінчення терміну дії дозвільних документів Регістру судноплавства України (до 31.12.2019).
Однак на сьогодні правомірних підстав для такої заборони немає.
З 2019 року ТОВ «СРЗ» активно взаємодіє з ДП «АСРЗ» і ФДМУ в рамках процесу передачі майна цілісного майнового комплексу Азовський судноремонтний завод з балансу ТОВ «СРЗ» на баланс ДП «Азовський судноремонтний завод». До моменту підписання акту прийому-передачі ЦМК АСРЗ, всі зобов'язання по технічної експлуатації, технічного обслуговування і ремонтів споруд і устаткування лежать на ТОВ «СРЗ». І на протязі всього часу підприємство в повному обсязі виконує зобов'язання щодо належного підтримання цілісності та збереження майнового комплексу, в тому числі гідротехнічних споруд.
Згідно ст. 5 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» - дія документів дозвільного характеру, виданих суб'єктам господарювання, які працюють у зоні АТО (ООС), термін дії яких закінчився в період її проведення, вважаються такими, дія яких продовжено на період проведення АТО (ООС). Таким чином, всі свідоцтва про придатність гідротехнічних споруд акваторії ТОВ «СРЗ» є діючими в даний час.
З боку держорганів в черговий раз робиться неправомірна спроба викликати економічний параліч підприємства, що і без того відчуває турбулентність у веденні бізнесу через внутрішні і зовнішні викликі, які переживає регіон.
На сьогодні на рейді стоїть три судна, вже номінованих під навантаження і вивантаження з причалів ТОВ «СРЗ». Однак через цю заборону, виконання зобов'язань перед клієнтами за даними контрактами знаходиться під загрозою зриву, як і виконання інших довгострокових контрактів з судноремонту і перевантаженню.
Виникає слушне питання, як же тоді ТОВ «СРЗ» під наглядом всіх контролюючих органів могло більше року експлуатувати «без дозвільних документів» гідротехнічні споруди?
Таким чином складається враження, що «заборона» продиктована виключно конкретним бажанням «зацікавлених» осіб дестабілізувати роботу підприємства.
Адже вже на протязі більш ніж п'яти років всім державним і профільним органам відома ситуація про законодавчі колізії у вирішенні питань юридичного статусу ТОВ «СРЗ».
Також, від таких дій страждають сотні співробітників, наноситься прямий шкоди діловій репутації підприємства, припиняється його співпраця з контрагентами та потенційними інвесторами.
В даний час керівництво підприємства докладає всіх зусиль для скасування незаконної заборони, і повернення діяльності підприємства до звичайного режиму роботи.
Ми сподіваємося, що в Україні знайдуться державні інституції, які, розібравшись в ситуації, припинять свавілля, спрямоване на дестабілізацію роботи судноремонтного заводу. Ми маємо намір усіма доступними правовими способами захищати свою ділову репутацію, а всі незаконні дії відповідних органів і структур по відношенню до компанії і майну будуть оскаржені.