«Капітан Білоусов» успішно пройшов щорічну програму підготовки до зимової навігації

Компанія
На АСРЗ успішно завершено програму підготовки до зимової навігації 2020-2021 років портового криголама «Капітан Білоусов».
Від технічно справного стану цього унікального судна (1954 року побудови) залежить ефективність і безпека судноплавства в усіх українських морських портах Азова, тому щорічно судновласник - МФ «Адміністрація морських портів України» планує судноремонт судна на базі АСРЗ, в 15-тисячному плавдоці.
Під час зимової навігації, в разі промерзання моря і оголошення льодової кампанії, криголам буде забезпечувати проходження караванів судів в Азовському басейні по каналу Вугільної гавані і Азовського моря.
Варто нагадати, що програма ремонту була розрахована на 40 діб, з 27 серпня по 31 жовтня, включаючи час докування.
За цей час на судні виконане очищення 600 м2 підводної частини корпусу, проведено дефектацію корпусу з вимірами залишкових товщин перегородок, палуби і набору.
За результатами дефектації, виконаний ремонт цілого ряду металоконструкцій на капітанською і шлюпкової палубі, включаючи заміну фундаментів швартових кнехтів, установку підсилюючих листів і заміну металоконструкцій в баластному танку №5, №4.
Замита прісною водою внутрішня поверхня танків форпіка, ахтерпику, танків № 1 і №3. Проведена механічна зачистка пошкоджених ділянок лакофарбового покриття.
Виконана заміна рамок ілюмінаторів глухого типу на ходовому містку.
По механічній частині виконано поточний ремонт конденсатного насоса. Відремонтовано арматуру парової системи, виконана заміна близько 30 метрів трубопроводів загальносуднових систем. Виконано поточний ремонт системи управління рульової машини №1,2 з заміною продувних клапанів; налагодження електричної схеми пуску двигунів рятувальних шлюпок.
Важливою частиною ремонту стала модернізація аварійної системи електропостачання криголама - виконано заміну суднового аварійного дизель-генератора меншої потужності на новий моделі CCFJ50Y-W потужністю 50 кВт. По суті, це ціла дизельна електростанція, призначена для отримання трифазного електричного струму напругою 400В. В умовах виходу з ладу основних дизель-генераторів, це обладнання допоможе підтримувати життєдіяльність криголама шляхом забезпечення електроживленням аварійних споживачів до запуску основних. Для його розміщення в районі надбудови судна був реалізований проект установки дизель-генератора в приміщення АДГ, узгоджений з КО «Регістр судноплавства України».
Важливо відзначити, що всі ремонтні операції вироблялися фахівцями, які мають відповідні атестаційні документи і свідоцтва, відповідно до сучасних вимог до виконання судноремонту і під наглядом Регістру.