Для перевантаження марганцевих і кремнійвмістних руд

Компанія
В кінці травня вітчизняному замовнику відправлено чергову партію навісного обладнання - два грейфери об'ємом 2,5 і 1,5 кубометра і ківш металургійний сталевозний об'ємом 3 куби.
У відповідність до технічного завдання, грейфери створені для 10-тонних кранів і перевалки насипних вантажів різної щільності.
Так, перший в партії - грейфер моделі 20737 об'ємом 2,5 кубометри, власною вагою близько 4 тон, призначений для важких вантажів першої категорії (марганцеві руди і феросплавів, то кусковий і сипучий матеріал) з 4-кратним поліспастом. Висота грейфера в закритому вигляді 2,8 м, у відкритому - 3,2 м.
Модель більш ніж популярна і потрапляє в портфель замовлень практично щорічно.

Другий в партії - грейфер 1,5 кубовий моделі 10-Е2. Цей виконаний по кресленнях замовника і після частково доопрацьований. Власною вагою 5300 тонн - грейфер призначений для перевантаження вантажів щільності 2,3 - 3,3 важких сипучих матеріалів на один кубічний метр. Звідси велика вага виробу при порівняно невеликому обсязі (5300 кг. при 1,5 кубометрах об`єму). Таким чином забезпечується міцність конструкції, а 6-кратний поліспаст дозволяє розвивати високе навантаження на ножах щелеп.
Висота грейфера 2,9 м в закритому стані, і 3,7 м - у відкритому.
У виробі застосована сталь 0,9 Г2С, кромки ножів укріплені легованої сталлю 40 мм 10ХСНД. Для наплавлення робочих поверхонь щелеп використовувалися електроди марки ЕНН-60М, призначені для наплавлення штампів всіх типів, що працюють з нагріванням контактних поверхонь.
Комплект документації на виготовлення грейфера був неодноразово вдосконалено.
У 2014 році з метою поліпшення збирання конструктори технічного віддала АСРЗ вдосконалили щелепи, а в 2018 році - корпус нижньої траверси.
Обидва грейфера успішно пройшли програму випробувань. Як і наказано, вхолосту і без вантажу пройшли технічну апробацію. Після випробувань, контролю зварних швів і комісійного приймання, обидва вироби доопрацьовані, зачищені, пофарбовані і промарковані.
Зазвичай на виготовлення подібних моделей потрібно до 90 діб. До повної готовності ковші проходять від п'яти до восьми виробничих етапів: проектування, заготівлю, зварювання, складання конструкції і технічне випробування готового виробу.
Третім виробом в партії відправлений ківш металургійний в формі усіченого конуса і масою близько 5,3 тони. Це сталева посудина, призначена для короткочасного зберігання або транспортування рідкого металу і заливки/розливання розплавленого металу або шлаку.
За інформацією Департаменту машинобудування АСРЗ, станом на 1 червня в роботі ще 20 позицій грейферів різного об'єму, з яких три одиниці - це грейфери об'ємом 5,6 м3 для МК «Запоріжсталь», два колпакових об'ємом 6,7 м3 і вагою 17,3 тонни кожен для ММКИ, і ще два об'ємом 3,2 м3 для ММКИ і інші грейфери об'ємом від 0,25 м3 до 1,6 м3 для металургійних підприємств.