Стабільна робота АСРЗ принесе інвестиції не тільки Маріуполю, а й Україні

Компанія
В ході маріупольського інвестфоруму «RE:THINK. Invest in Ukraine» обговорювалася проблематика подальшої долі Азовського судноремонтного заводу. Уже кілька років завод працює в умовах законодавчої колізії, при якій ні державний, ні приватний власник не можуть викликати інтерес інвесторів до підприємства.
Поштовхом для позитивних змін в питанні послужив запуск механізмів законів «Про концесію», який впроваджує прозору процедуру вибору концесіонера, і закону «Про приватизацію», який скасував перелік об'єктів, що не підлягають приватизації.
Нові правові акти дозволять державі безпечно працювати з приватним сектором і компаніями, і почати ефективно управляти підприємствами, довіривши їх ефективному бізнесу.

«Ми плануємо вивчити умови використання АСРЗ і потім побудувати стратегію на подальші кроки: вирішити, що буде, концесія або приватизація. Якщо приватизація, то з чіткими умовами соціальних гарантій збереження робочих місць і дотримання вимог екологічних норм і правил. Інших умов не буде, хіба що на випадок загострення військових подій», - заявив голова Фонду державного майна України Дмитро Сенниченко.
«Стабільна робота верфі, - висловив упевненість керівник ДП «Адміністрації морських портів України АМПУ» Райвис Вецкаганс, - принесе інвестиції не тільки Маріуполю, а й Україні. Тим більше, що вже сьогодні зроблені кроки до державно-приватного партнерства.

Судноремонтний завод в цілому дуже важливий для регіону. Для того, щоб флот, і державної, і приватної власності,  міг ремонтуватися і підтверджувати класність, потрібен саме судноремонтний завод на Азові.
Наша пропозиція, яку озвучено прем'єру і міністру інфраструктури - це все ж державно-приватне партнерство, або ж це приватизація заводу, щоб залучити інвестиції».