Відбулися планові протипожежні навчання екіпажу морського буксира «Петро Галактіонов»

Компанія
3 липня, за планом протипожежної безпеки АСРЗ, екіпаж морського буксира «Петро Галактіонов» відпрацьовував комплекс заходів по боротьбі з "пожежею" на судні. Цей буксир працює в акваторії Азовського моря вже близько 44 років. У його машинному відділенні - два двигуни загальною потужністю в 1200 кінських сил, а в рубці діє важільна, реверсивна система управління.
Свою нинішню назву судно отримало на згадку про колишнього працівника Маріупольського порту Петра Михайловича Галактіонова, героїчно загиблого під час Другої світової війни. Тут щодня несуть вахту капітан, старший механік, моторист і матроси. Основні завдання - кантування і супроводом суден до місця швартування.
Кожна вібрація, присідання корми, рух лопаті важливо. Дрібниць у роботі немає. Основні риси характеру - терпіння, спокій і знання технології.
Іншими словами - розуміння машини, з якої маєш справу.

Багаторічне вивчення форс-мажорів, допомогло фахівцям сформулювати основні складності «гасіння пожежі» на судні. Їх суть в особливих умовах життєдіяльності екіпажу, обмеженості простору, незначній кількості підручних засобів, наявності великого пожежного навантаження (запас палива, наявність вантажу та інше) та високої швидкості поширення горіння та підвищенні температури.
Тому тренування екіпажів суден, в ході яких покроково відпрацьовується комплекс заходів по боротьбі з пожежею, проводяться з періодичністю один раз на місяць, а комплексні навчання - не рідше одного разу в квартал.
Перевірити справність систем пожежогасіння, практичну кмітливість членів екіпажу, здатність злагоджено діяти в умовах, коли на перший план виходять практичні навички і знання обов'язків - ось цілі та завдання планових навчань.
За оцінкою Миколи Копилова, капітана АСРЗ, і начальника служби пожежної охорони АСРЗ Віктора Орлова, екіпаж морського буксира «Петро Галактіон» із завданням упорався, і «боровся з пожежею» на задовільно.
На розборі польотів рекомендовано додатково попрацювати над швидкістю виконання команд керівника пожежогасіння, додатково провести заняття за оперативними планами боротьби з пожежею на судні, а також відпрацювати пожежну безпеку на стоянці біля причалу.
Наступний екіпаж, який продемонструє свої навички «боротьби з пожежею» на судні - команда плавучого крана «Астрахань-5».