Позаду ходові випробування лоцманського катера «Балтійський»

Компанія

На АСРЗ успішно закінчив ходові випробування лоцманський катер «Балтійський». Побудований в 2011 році на естонській судноверфі, катер належить держпідприємству «Дельта-лоцман», яка здійснює проводки і регулює рух суден на морських просторах України від порту Маріуполь на Сході до порту Рені на Заході.
По класу це високоавтоматизований, економічний і маневровий дизель електрохід, що дозволяє досить тривалий час керувати судном без знаходження екіпажу в машинному відділенні, і виконувати роботи під час льодових кампаній. В умовах відкритого моря екіпаж «Балтійського» виконує лоцманські операції на портових акваторіях, зовнішніх рейдах і забезпечує своєчасну доставку та зняття лоцманів з судів.
В даний момент завершується ремонт судна на підтвердження класу Регістру судноплавства України, який, відповідно до вимог правил класифікаційних оглядів суден в експлуатації, проводиться з періодичністю один раз в п'ять років.
Безпека судноплавства в зоні відповідальності України зобов'язує «Дельта-лоцман» містити сучасний спеціалізований флот. І тому не дивно, що в комплексі зі стандартним набором операцій, в основному потоці було чимало цікавих для бувалих фахівців робіт.
Так в зв'язку з тим, що судно було спроектовано і побудовано для північних широт Балтики, а в Азовському морі, де особливо в літню пору, температури набагато вище проектних, екіпаж неминуче стикався з проблемою постійного перегріву опорних підшипників гребного валу.
Для вирішення проблеми, за заявкою судновласника, в конструкторському бюро відділу підготовки ремонту суден Департаменту судноремонту АСРЗ був розроблений, а в судноремонтному цеху реалізований проект заміни замкнутої системи охолодження дейдвуда на проточну з охолодженням забортної водою, більш прийнятну для роботи судна в теплих, дрібних водах Азовського моря. Складність полягала лише в тому, щоб адаптувати цю систему до існуючих систем судна. На думку фахівців, проточна система охолодження дозволить значно збільшити ресурс роботи опорних підшипників гребного валу катера. Вона досить проста в конструкції, вимагає невеликої кількості насосів для охолодження двигуна забортної водою з температурою необхідних параметрів.
За час докування корпус «Балтійського» очищено від морських обростань за допомогою ручних пневмомашин і пофарбований у відповідності з правилами класифікаційного товариства з використанням необрастающі фарби, що запобігає не тільки швидкій корозії металу, але і передчасному обростанню підводного борту мікроорганізмами.
Крім традиційних операцій по малярській частині, для поновлення маркування на корпусі судна застосована також самоклейна плівка фірми «Оракал», за допомогою якої оновлені написи на корпусі судна і промарковані трубопроводи повітряної і вентиляційної систем.
Виконано ремонт привального бруса і шпильок його кріплення, виготовлених з нержавіючої сталі 20Х13 на станочном ділянці механічного цеху, притискної смуги і металевої ліжку кранцевое захисту.
Заявлений і виконаний в повному обсязі ремонт слушних речей і меблів на судні.
Не можна не відзначити, що до робіт, що стосуються бортової електроніки і програмного забезпечення процесора системного комплексу контролю параметрів головного двигуна, залучалися сервісні служби спеціалізованих підрядних організацій. Плановий ремонт дизель-генератора «Scania» виконаний фахівцями сервісної служби, які працювали з урахуванням рекомендацій заводу-виготовлювача.