АСРЗ ВІДВІДАЛА ДЕЛЕГАЦІЯ ПОСОЛЬСТВА США

Компанія
У складі делегації радники Міністерства інфраструктури України - представники Казначейства США, консультанти з інфраструктури Управління технічної допомоги Адам Вайтмен і Джон Арнольд, третій секретар Посольства США Лаура Валерія Солано, економічний аналітик Посольства США Олена Сочнева.
Головна мета візиту делегації - визначити перспективи розвитку для підприємств усіх видів власності, що оперують в Маріупольському порту.
У зустрічі також взяли участь представники ДП «Маріупольський морський торговельний порт», Маріупольської філії ДП «АМПУ», генеральний директор ТОВ «СРЗ» Олег Турський, директор ТОВ «УкрТрансАгро» Павло Плотніков, консультант з розвитку бізнесу КК «Маріупольська інвестиційна група» Дмитро Ляшов.

Представники ДП ММТП констатували, що вантажообіг державного порту знизився в три рази, і тенденція зберігається, а також відзвітували про хід реалізації інвестиційного проекту - будівництва зернового терміналу, запуск якого намічений на 2019 рік.
У свою чергу, представники приватного бізнесу, зокрема Павло Плотніков, навпаки, повідомив про зростання обсягів перевалки і виході ввіреного йому підприємства на рівень виробництва, що перевищує довоєнний період.
Дмитро Ляшов підняв питання про необхідність особливої уваги до АСРЗ, як до унікальної бізнес-майданчику. «Без сучасного судноремонтного підприємства плани розвитку портів« Маріуполь» та «Бердянськ» практично незначні. У зв'язку з анексією Криму, сьогодні АСРЗ - єдине багатопрофільне судноремонтне підприємство на підконтрольній Україні території Азовського моря, - підкреслив Ляшов. - Саме наявність надійної судноремонтної бази забезпечує життєдіяльність портофлоту обох портів і гарантує перспективи розвитку».
За його оцінкою, АСРЗ має високу інвестиційну привабливість. Однак у межах чинного законодавства залучення інвестицій с метою модернізації підприємства неможливо. «Приватизація - єдиний вірний шлях залучення інвестицій для підвищення конкурентоспроможності цього унікального підприємства. Цю позицію підтримують і в Мінінфраструктури, і в Мінекономіки».

В рамках робочого візиту до Маріуполя, делегація посольства США відвідала виробничу площадку Азовського судноремонтного заводу. Йшлося про поточний стан справ на підприємстві в непростих умовах воєнного конфлікту на Сході України і «керченського кризи».