НА АСРЗ - МІСІЯ ОБСЄ: ФАКТИ МАЮТЬ ЗНАЧЕННЯ

АСРЗ знову відвідали представники Маріупольського офісу місії ОБСЄ. На цей раз генеральний директор ТОВ «СРЗ» Олег Турський приймав Роланда Раймана і Урана Усенова.
Мова йшла про динаміку змін, що сталися з останньої зустрічі, що відбулася три місяці тому: про поточну ситуацію в районі Азовського моря, про практику затримок суден і вантажів у Керченській протоці, і про загальний рівень довіри представників світового і європейського бізнесу до промислових підприємств Маріуполя.
Варто нагадати, що з 2018 спостерігачі місії моніторять бізнес-клімат «за керченським мостом», в тому числі і на унікальному бізнес-майданчику – єдиній судноверфі на підконтрольній Україні території Азовського моря, що забезпечує життєдіяльність портофлоту портів «Маріуполь» та «Бердянськ». На питання «чи зумів топ-менеджмент АСРЗ повернути на судноремонт великі судна, чи заважає практика затримок суден при перетині керченського мосту перевалці зернових», Турський підкреслив наступне.
«Можливо, завдяки активній риториці в пресі та підвищеному інтересу до проблематики на всіх рівнях, контрагенти вже бачать, що все спокійно, що ситуація стабілізувалася, але сторонніх суден на ремонті все одно мало. Очевидно,  судновласникам ще потрібен час, бо до цієї думки звикнути.
Тобто, такої напруженості, як восени 2018 року, вже немає, але на 1 серпня на різних етапах готовності на ремонті та на утилізації в АСРЗ знаходиться близько шести одиниць плавзасобів українського державного технічного флоту, що обслуговують судозаходи в портах регіону – «Маріуполь» та «Бердянськ». Це збирачі, буксири, лоцманські судна, л’яльщікі, та ще одне судно на аварійному ремонті, – повідомив генеральний директор. – А що стосується пакету замовлень на перспективу, то поки активно ведемо перемови про ймовірні зимові суднозаходи комерційних судів. Крім того, почався новий зерновий сезон – маркетинговий сезон 2019-2020 років, і ми декілька зрушили пріоритети: більше займаємося перевалкою зерна, активніше – машинобудуванням».