На АСРЗ ТРИВАЄ УТИЛІЗАЦІЯ т/х «БУНКЕРОВНИК-119»

Компанія
На замовлення Бердянського морського порту, з 19 липня поточного року на виробничому майданчику АСРЗ утилізується на металобрухт теплохід «Бункеровник-119», який вже відслужив свій термін експлуатації.
Далеко позаду процеси дегазації й очищення танків від залишків нафтопродуктів, розбирання і демонтажу устаткування, систем і механізмів судна. Попереду - багаторазове зважування отриманих частин.
Загальновідомо, що через корозію корпусу, втому металу й відсутність запасних частин, експлуатація суден більше 30 років неминуче стає нерентабельною. Наприкінці кінці «життя» всі вони або стають плавучими музеями, або списуються й утилізуються на металобрухт.
На АСРЗ «Бункеровник-119» прибув у баласті й був відшвартований правим бортом до сьомого причалу, де і почалася його переробка.
Наразі цей процес перебуває у завершальній стадії свого найвідповідальнішого етапу - розподіл корпусу на секції. За затвердженою технологією, вертикальними різами газорізальники розтинають корпус бункерувальника від носа до корми на частини у такий спосіб, щоб у середині кожної був відсік, обмежений поперечними перегородками, що дозволяє зберігати плавучість.
За допомогою портального крана отримані секції подаються на берег для остаточного розтину на великогабаритний брухт.
«Процедура утилізації належить до розряду найбільш трудомістких, - пояснив генеральний директор АСРЗ Олег Турський. - Крім того, вимагає максимальної уваги, щоб уникнути ризиків забруднення навколишнього середовища. Можу відповідально сказати, що керівниками процесів вжито всіх належних заходів обережності. У результаті не менше 500 тонн металобрухту, отриманих унаслідок переробки й дріблення «Бункерувальника-119» водотоннажністю 560 тонн, можуть бути використані в якості вторинної сировини в промисловому виробництві, зокрема, в металургії. Процес плануємо завершити в максимально короткий термін, якщо більш точно - вже наприкінці листопаду».
Два роки тому для порту «Бердянськ» на АСРЗ утилізувано несамохідний суховантаж «Бирск» румунського будування. Тоді всі етапи фізичного розбирання судна судоремонтники, механіки, електрики й такелажники АСРЗ змогли провести за три місяці.