На АСРЗ делегація експертів ЄС

Компанія
Зустріч на бізнес-майданчику АСРЗ організована в рамках реалізації договору про технічну допомогу ЄС Україні в реалізації проекту «Підтримка органів влади України в розробці Національної транспортної моделі і майстер-плану».
Загальновідомо, що найближчим часом Україна має намір реалізувати цей проект, тому експерт-інженер порту Андре Мер'єн і експерт з юридичних питань Альберт Бергонзо провели ряд зустрічей з керівництвом маріупольських підприємств різної форми власності безпосередньо на виробничіх майданчиках.
Обговорювалася ситуація з вантажопотоками, конкурентне становище підприємств, стан під'їзних доріг авто- і залізничної інфраструктури, обмеження та ризики різних стратегій розвитку активів.
Зокрема, сьогоднішній ранок фахівців почався в маріупольській філії АМПУ, з великого засідання в форматі «круглого столу», в якому взяли участь генеральний директор Азовського судноремонтного заводу Олег Турський, консультант з розвитку бізнесу КК «Маріупольська інвестиційна компанія» Дмитро Ляшов та представник топ-менеджменту «УкрТрансАгро» Тамара Кудашова.
Обговорювали проблематику стивідорної діяльності в умовах військово-політичної кризи в регіоні, яка посилилася в листопаді 2018 року через наслідки «керченської кризи»; стійку тенденцію до падіння динаміки діяльності підприємств регіону, а саме обмеження судноплавства; загальне падіння обсягів вантажообігу на основі фактичних звітів; а також скорочення вантажної бази.
Предметно розглянули питання про необхідність врахування проблем, виникаючих при вирішенні судноремонтних завдань Азовського судноремонтного заводу.

Дмитро Ляшов підкреслив, що все ще актуальні наслідки «керченського кризи» і пов'язані з цим ризики, які судновласникам не поспішають компенсувати страхові компанії.
Він нагадав, що сьогодні в морському кластері Азовського моря АСРЗ є ключовим підприємством по ремонту військового і державного портового флоту, і отже стратегічно важливим об'єктом морської транспортної інфраструктури регіону та країни в цілому.
«Не дивлячись ні на які труднощі, ми забезпечуємо діяльність АСРЗ - як єдиної судноремонтної бази повного циклу, підтримуємо стабільну роботу і безпеку мореплавання державного портового флоту і суден стівідорних компаній різних форм власності, - підкреслив Дмитро Ляшов. - Ми впевнені, що цей завод, як і десятки років тому, назавжди буде тісно вплетений в Транспортну модель України».