Етапи судноремонту «Збирача-306»: попереду швартові і ходові випробування

Компанія
Як уже повідомлялося, 28 липня в плавдоці АСРЗ відбулася рокіровка, і теплохід Маріупольської філії АМПУ «Сборщик-306» - льяльщік валових тоннажем 193 тонни 1976 року побудови, завершив 22-добову кампанію докування і був пришвартований для закінчення ремонту у сьомого причалу АСРЗ. В основному потоці робіт, заявлених на 90 діб за контрактом, виконано великий обсяг оновлень по корпусу і механізмів.
«Вже на воді фінішували основні зварювальні роботи по головній палубі, зокрема, укріплений фундамент підйомної лебідки по лівому борту, забарвлення елементів палуби, внутрішніх житлових і технічних приміщень для екіпажу; ремонт слушних речей, дверей, заміна стекол ілюмінаторів, і так далі, - повідомив провідний інженер групи виконання робіт Департаменту судноремонту Євген Агєєв. - В даний момент на стадії завершення пусконалагоджувальні роботи з електроустаткування і по механіці, після - швартовні та ходові випробування».
За перші десять діб в доці на судні були виконані виміри залишкових товщин корпусу, перегородок, палуби, набору, відливних патрубків і т.інше. За другі десять діб - за результатами дефектації, в важкодоступних місцях вантажних танків, зовнішньої обшивки і металоконструкцій корпусу, водонепроникних перегородок і набору, а також настилу палуби замінено на новий 2,5 тонни зношеного металу.
Паралельно відремонтовано фланцеве і муфтове з'єднання валопровода, виконані виміри зазорів і зміщення валолініі. Очищені, відшліфовані лопаті, проведена кольорова дефектоскопія 4-лопатевого гребного гвинта судна.
В основному потоці докових робіт відремонтовано дейдвудних пристрій, що запобігає проникнення забортної води всередину судна. Проведена заміна сальникової набивки і капролонових підшипників.
За технологією, запропонованою замовником, ліквідована тріщина поворотною насадки гребного гвинта. Відновлена працездатність донно-забортної арматури: очищені і наплавлені так звані «тарілки», проточені і притерті до «сідла» корпусу кінгстону, замінені на нові близько 50% кріплень і 100% набивання арматури. Виконано проварювання швів зовнішньої і внутрішньої обшивки; після закінчення зварювальних робіт, зварні шви перевірені на герметичність.

Підводна і надводна частини корпусу, а також фальшборт судна очищені абразивно-струменевим методом до заданої ступеня, і обмиті прісною водою під тиском 250 бар на м². Поверхні корпусу покриті спочатку антикорозійним епоксидним грунтом, а потім, за заданою схемою - антіобрастающей зеленою фарбою; фальшборт, леєра - чорною; рульова рубка, камбуз, гальюн і роздягальні - фарбою білого кольору.
По механічній частині успішно проведено відповідальну операцію центрування валопровода і редуктора головного двигуна; відрегульований на стенді і встановлений на штатне місце регулятор кількості обертів головного двигуна і паливного насоса високого тиску. Виконано ремонти повітряного і водомасляного холодильників.
Проведено поточний ремонт живильного насоса допоміжного котла, гідрофора, насосів прісної і забортної води. Відремонтована вантажна лебідка з гідроштовхачем кран-балки, з центруванням і підгонкою вузлів.
Проведена дефектация і ремонт труб трубопроводів систем життєдіяльності судна: паливної, повітряної, вантажний, фанової і стисненого повітря.
Проведено ремонт суднових електросистем, електроживлення, а також ходових, відмінних і аварійних освітлювальних приладів.
У роботах були задіяні фахівці докового та судноремонтного цехів, стройгруппа, механіки та електрики підприємства, служби транспорту АСРЗ. Після закінчення пусконалагоджувальних робіт судно повністю готове до швартовних і ходових випробувань.

Азовський судноремонтний завод сьогодні - це ключове багатопрофільне підприємство на Азовському узбережжі, що виконує судноремонт військового і державного портового флоту, і в умовах російської агресії забезпечує присутність України в водах Азовського моря.