ДОК АСРЗ ЗАВЕРШИВ ОГЛЯД

Компанія

У 2018 році колектив АСРЗ відзначить 40-річчя 15-тисячній плавучого дока №4, зданого в експлуатацію 30 грудня 1978 року.
У березні поточного року док підприємства закінчив черговий етап ремонту, у лютому отримав Класифікаційне свідоцтво Регістра судноплавства України, і тепер готується до свого великого ювілею.
Наш плавдок - складне технічне спорудження з консольними майданчиками дорівнює 188 метрам, ширина його близько 40 метрів, висота до підстави 18,2 метра. Обладнаний швартових, буксирними і якірними пристроями, док АСРЗ здатний  піднімати з води сучасні судна вантажопідйомністю до 40 тисяч тонн.
За своєю конструкцією док монолітний - всі його понтони складають єдине ціле, що значно збільшує його надійність, міцність конструкцій і експлуатаційні якості. Док максимально насичений засобами автоматизації. Для управління їм застосовуються автоматичні установки. Апаратура, змонтована на центральному пульті управління, дозволяє дистанційно керувати усіма процесами роботи дока.
В одній з веж дока встановлені три дизель-генератора потужністю по 375 квт., та три компресора загальною продуктивністю 60 кубометрів повітря в хвилину. У понтонах шість відцентрових насосів, продуктивністю кожного 2700 кубометрів на годину. Це і дозволяє занурювати і піднімати стапель палубу такого гіганта з докуємими судами за дві години.
Цікаво, що згідно з будівельної документації, майданчиком для класифікаційного ремонту цільнозварного дока АСРЗ повинен бути Керченський суднобудівний завод «Залив», але, не маючи можливості залишити порти регіону без судноремонту, фахівці АСРЗ ремонтують док власними силами.

Варто нагадати, що перший етап ремонту дока був виконаний ще в березні 2017 року. Тоді методом неруйнівного контролю була виконана дефектация металоконструкцій корпусу дока, і, без відриву від виконання завдань за основними контрактами, вдалося замінити близько 55 тонн зношених металоконструкцій.
Другий етап ремонту стартував в грудні 2017 року та тривав до лютого 2018 го включно. За технологією ремонту міцного корпусу, розробленої ОПРС АСРЗ і узгодженої з Регістром судноплавства України, була продовжена заміна зношеного металу на виявлених дефектних ділянках.
За другий період ремонту замінено ще 49 тонн зношених металоконструкцій в 4, 5 і 6-му баластних танках, на палубах безпеки правого і лівого борту, і в тому числі близько 1,7 тонни леєрного огородження. Виконання цих робіт дозволило забезпечити міцність і герметичність відсіків, задіяних при спуску/підйомі.
Виконано великий обсяг робіт по електрочастини: проведена перевірка захисту автоматичних вимикачів головного розподільного щита, виконані заміри опору ізоляції усіх дизель генераторів, електрообладнання та кабелів. Відремонтовано механічна частина дизель генераторів і компресорів, які, як уже сказано вище, виробляють стиснене повітря для технологічних потреб виробничих процесів. Відремонтовано і випробувано систему протипожежної безпеки.
На лівій башті дока виконані роботи по заміні внутрішнього рейкового шляху крана «KONE».
Згідно з чинною процедурою, виконані і поетапно пред'явлені інспекторам Регістра судноплавства України роботи по ремонту баластної системи дока.

З початку року на виробничих майданчиках підприємства вже відремонтовано шість одиниць судів, та є перспектива ремонту на бліжашіе три місяці.
Азовський судноремонтний завод є єдиним на Азовському узбережжі України, що володіє плавучим доком з вантажопідйомністю 15 000 тонн з можливістю обслуговувати судна довжиною до 200 метрів і шириною до 25 метрів, підхідному каналі 8 метрів, обладнаними причалами і спеціалізованими цехами і виробництвами.
Нагадаємо, що незважаючи на закінчення терміну оренди, на поточний момент АСРЗ підтримує виробничий процес, виконує договірні зобов'язання з поточними контрагентами, здійснює відрахування до бюджетів, своєчасно виплачує заробітну плату і зберігає унікальний для Азовського моря судноремонтний комплекс завдяки підтримці Маріупольської міської ради та при партнерській підтримці підприємств групи Метінвест.