Швидка передача ЦМК неможлива

Офіційний візит

В процесі передачі ЦМК Азовського судноремонтного заводу є об'єктивні обставини, через які швидкої передачі не вийде. До такого висновку прийшла інклюзивна робоча група, створена в жовтні поточного року з представників топ-менеджменту і профспілки ТОВ «СРЗ», РВ ФДМУ, Маріупольської міської ради, АМПУ і капітанеріі ММТП, департаменту економіки Донецької обласної державної адміністрації та ДП «АСРЗ» для пошуків шляху можливої реалізації процесу. Тільки ФДМУ може виробити потрібний механізм передачі ЦМК. Тільки так вдасться зберегти робочі місця і не зупинити роботу Азовського судноремонтного заводу.
Губернатор дав добро ТОВ "СРЗ" продовжувати виробничий процес, щоб забезпечити безперебійну роботу судноверфі, зберегти її інвестиційну привабливість та гарантії колективу на стабільну заробітну плату.
Щоб почати передачу майна, створене для цього ДП «АСРЗ» має отримати дозвільні документи. Їх розробка коштує понад дванадцять мільйонів гривень. Такої суми у новоствореного підприємства немає. Тому на першому етапі вирішено продати частину майнового комплексу заводу, не задіяна в виробничому процесі.

«Нажаль, в структурі ЦМК відсотків 30-35 майна, яке не бере участі в виробничій діяльності. А це великий шматок, який зможе сформувати необхідний бюджет», - вважає Олег Іванюшенко, виконавчий директор КК «МІГ».
Паралельно прийнято рішення про передачу в комунальну власність Маріуполя і соціальних об'єктів, що належать підприємству. У їх числі об'єкти цивільної оборони, тепличне господарство і відремонтовані гуртожитки по вулиці Красномаякская: перше - будівля, де облаштовано житло для тимчасово переміщених осіб, а друга - будівля, де планується розмістити навчальний корпус одного з університетів-переселенців.
У зв'язку з цим головуючий на засіданні голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куц висловив впевненість, що такий крок дозволить зменшити фінансове навантаження на підприємство, вивільнити гроші для розвитку або підвищення заробітної плати, а в подальшому призведе до більш ефективного користування майнового комплексу.
«Поетапна передача допоможе зрушити процес з мертвої точки. У Постанові Кабміну йдеться про подальшу оренду підприємства, і, якщо ми виведемо зі складу підприємства певні активи, які несуть фінансове навантаження, ми підвищимо його інвестиційну привабливість», - підкреслив генеральний директор ТОВ «СРЗ» Олег Турський.
Рішення підтримав і муніципалітет, що безпосередньо бере участь у збереженні стратегічно важливого для міста судноремонтного заводу. В ході засідання про готовність підняти питання вже на січневій сесії Маріупольської міської ради, заявив заступник міського голови Михайло Когут.
«Радий, що робота увійшла в конструктивне русло», - резюмував Олександр Куць і окремо відзначив, що всі сторони розуміють, що в цьому процесі необхідно в першу чергу врегулювати питання збереження робочих місць - там, де вони є, і прискорити проходження паперових процедур.