АСРЗ ОТРИМАВ ПРАВО РОБИТЬ ЦЕ

Інновація
Як судоремонтное підприємство АСРЗ визнане усіма міжнародними класифікаційними товариствами, що відповідають за безпеку мореплавання, а в квітні цього року завод офіційно розширив лінійку виробів машинобудівної продукції.
Колективом отриманий умовний номер для персонального клеймування кришок люків піввагонів для магістральних залізничних шляхів з габаритами 0-ВМ і 1-ВМ.
Кожен виріб вагою близько 200 кілограмів зі сталевого гофрованого листа (товщиною 5 мм) та габаритними розмірами 1,6 х 1,7 х 180 мм, призначений для розвантаження сипучих вантажів, що завантажуються в напіввагон зверху.
Отриманий умовний номер - це перемога, яка дає АСРЗ право на незалежне серійне виробництво дуже потрібних зміннозапасних частин для вітчизняних залізничників, які раніше проводилися на підприємстві на правах субпідряду.
В кінці жовтня 2018 року комісією представників філії «Укрзалізниці» на АСРЗ було здійснено технічний аудит запропонованих для виробництва умов, складений акт обстеження і звіт про процеси виробництва продукції.
А вже 8 липня 2019 року 120 штук першої партії кришок люків з власним клеймом АСРЗ була відправлена вітчизняному замовнику в Одеську область.
«Безперечно, отримання права на незалежне виробництво - це результат спільних зусиль топ-менеджменту, маркетингової та експлуатаційної служб підприємства, - упевнений генеральний директор ТОВ «СРЗ» Олег Турський. - Ідея виникла на багаторічній співпраці з виготовлення кришки для «Азовмашу» і реалізована у відповідністі з технологією, затвердженою «УЗ», на промисловому майданчику машинобудівного переділу АСРЗ».
«Партія в 120 штук - це кількість кратна відвантаженню - стільки вміщується у машину за ваговими характеристиками і по геометричним параметрам, - пояснює директор Департаменту машинобудування Віктор Клочко, - як тільки з'являються замовники, є заявки на тендер для операторів вантажних перевезень України, так і працюємо».
Кокс, вугілля, шихта і сляби - все транспортується по Україні в вагонах обсягом 76-78 кубів саме з такими сімома парами кришок, призначеними в конструкції для прискорення процесу вивантаження сипучих вантажів. І так як вантажі закидаються в вагони навалом, найчастіше саме кришки і виходять з ладу, і потребують заміни.
«В Україні виробників такої продукції не багато: Кременчук, Попасна, їх так само робив і «Азовмаш». Згідно з розрахунками наших фахівців, на даному етапі АСРЗ зможе забезпечити 600 штук кришок на місяць, що дасть додатково 5 мільйонів гривень обороту, - повідомив Олег Турський. - А це, безумовно, посприяє стабілізації фінансової ситуації на підприємстві».