«ALYSHA POPOVICH»: ПОЗАДУ ПЕРШІ 20 ДІБ РЕМОНТУ

Компанія
Як підприємство критичної інфраструктури, АСРЗ продовжує працювати і в умовах загальнонаціонального карантину. Вже повідомлялося, що в плавдоці АСРЗ триває наймасштабніший за роки війни на Донбасі  та «керченського» кризи проект.
Клас Регістру судноплавства України підтверджує теплохід з билинним ім'ям «ALYSHA POPOVICH» водотоннажністю 3775 тонн.
20 діб з 40 відведених на докування вже позаду - пройдений етап гідроочищення, розбирання, огляду, дефектації та аналізу технічного стану корпусу і механізмів судна з проведенням необхідних замірів.
За результатами дефектації, обсяг заміни зношеного металу жорсткого корпусу складе понад 100 тонн, і це рекордний показник за останній час. Для порівняння - в попередні п'ять років обсяг заміни становив близько 30-40 тонн максимум. За даними відділу підготовки ремонту, докування вже на етапі слюсарних робіт, а виконання запланованого становить 45%.
«На АСРЗ повернулися великі теплоходи, і треба сказати, підприємство абсолютно готове з точки зору корпусних робіт, докових, механічних і малярських, - констатує Олег Турський, генеральний директор ТОВ «СРЗ». - А це дуже важливо для колективу, який працює сьогодні всупереч галузевим, суспільно-політичним і світовим викликам».
Роботи ведуться в декількох напрямках одночасно: по надбудові, головній та шлюпковій палубах, в приміщенні підкерма, подшкіперскій та в дніщевих баластних танках.
Одночасно на теплоході трудяться близько 50 корпусників в зміні. Найбільш масштабні обсяги ремонту в форпіку, обох трюмах, шести бортових баластних танках. Йде ремонт настилу другого дна, поперечних і поздовжніх перегородок - шпангоутів в трюмах по лівому і правому бортам.
Триває ремонт гребних валів, гвинтів, рульового і підрулюючого пристроїв, донно-забортної арматури (понад 48 клапанів, клінкетних засувок та ін.), проводиться виготовлення підшипників валових ліній з набором гумових сегментів. Йде заміна баластних труб, труб системи пожежогасіння та інших суднових систем.
Швидкість ремонту забезпечується за рахунок грамотного планування і технологій, розроблених фахівцями відділу підготовки ремонту АСРЗ. У пріоритеті - організація праці, чітке дотримання послідовності операцій і своєчасне забезпечення виробництва газами, зварювальними матеріалами, і всім необхідним.
Чимала перевага в тому, що АСРЗ працює в безпосередній близькості до стратегічних партнерів - в одному місті з металургійними підприємствами Групи Метінвест, де проводиться сертифікований морськими регістрами метал і листовий металопрокат. А це означає, що є можливість протягом доби забезпечити докування необхідною кількістю металу для судноремонту.