28 вересня Азовський судноремонтний завод (ТОВ «СРЗ») відзначає 132 роки від дня заснування

Компанія
На сьогодні АСРЗ - єдина на підконтрольній Україні судноверф з можливістю суднобудування на Азовському морі і найстаріше в Маріуполі підприємство зі штатною чисельністю близько 900 фахівців.
Незважаючи на закінчення терміну оренди, завдяки підтримці Маріупольської міської ради за партнерської підтримки підприємств групи Метінвест, топ-менеджмент підприємства успішно підтримує виробничий процес, виконує договірні зобов'язання з контрагентами, здійснює відрахування до бюджетів, виплачує заробітну плату і зберігає унікальний для Азовського моря судноремонтний комплекс на підконтрольної Україні території Азовського моря.
Історична довідка: початок історії заводу було покладено в 1886 році, коли в гирлі Зінцевого струмка були зведені хутро майстерні для будівництва порту. З 1899 база майстерень розширювалася, а в 1931 році була перетворена в Маріупольський судноремонтний завод.
У роки Другої світової війни завод був повністю спалений, і увійшов в число 25 підприємств, повністю знищених фашистами. Після був відновлений стараннями колективу, які врятували дещо з уцілілого устаткування.
Свою нинішню назву - Азовський судноремонтний завод - підприємством отримано в 1989 році. За час існування колективом накопичений багаторічний досвід будівництва несамохідних барж, ліхтерів типу «LASH», плавучих доків, причалів, призначених для швартування суден водотоннажністю до 5000 тонн, довжиною до 105 м, що складаються з трьох шарнірно-з'єднаних понтонів з перехідним мостом.
Стратегічний напрямок суднобудування - екологічні суду, або, іншими словами, суду спеціального призначення (типу нафтосміттязбірники проекту 205 А і 25505),
призначені для очищення акваторії портів та рейдів від розливів нафтопродуктів при ліквідації аварійних розливів (з температурою спалаху вище 60 ˚ С) і плаваючого сміття.
З часу початку реалізації суднобудування - з 1967 року на АСРЗ було побудовано більше 200 судів, які сьогодні успішно використовуються в портах Греції, ОАЕ, країн СНД, Індії, Німеччини, Румунії, Польщі, Болгарії, Куби.
Довгий час завод був невід'ємною частиною і стабільної майданчиком судноремонту / суднобудування Азовського морського пароплавства. Після розвалу пароплавства АСРЗ пережило не один глибоку кризу.
Завдяки тому, що в 2003 році ЦВК «Азовський судноремонтний завод» потрапив в надійні руки товариства з обмеженою відповідальністю «СРЗ», а з 2010 року перейшов під ефективне управління компанії «Маріупольська Інвестиційна Група», на сьогодні підприємство збережено і є найбільшим в акваторії Азовського моря судоремонтним підприємством зі спеціалізацією в машинобудуванні, суднобудуванні, судноремонті і перевалці.
Прагне стати ключовим партнером для судновласників і вантажовласників, що оперують в акваторії Азовського моря. Розвиває багатопрофільний бізнес і вибудовує довгострокові відносини зі своїми діловими партнерами з метою формування транспортно-промислового кластера в своєму регіоні. АСРЗ сприяє економічному зростанню, розвитку транспортної та соціальної інфраструктури Південного Сходу України.
Стратегія розвитку Азовського судноремонтного заводу спрямована на підвищення вартості ЦВК АСРЗ, і його розвиток в якості універсального підприємства з фокусом на машинобудуванні, суднобудуванні, судноремонті і перевалці. Невід'ємною частиною стратегії є участь в приватизації цілісного майнового комплексу «Азовський судноремонтний завод» і залучення інвестора для його модернізації і розвитку. У планах підприємства - досягти максимальних обсягів в перевалці (1, 1 млн. Т) і судноремонті (50 судів), істотне нарощування випуску в машинобудуванні (в 3 рази) і відновлення бізнесу в суднобудуванні (2 нафтосміттязбірники і 8 понтонів на рік) До 2020 році.
Реалізації стратегії і досягнення цільових показників сприяють такі конкурентні переваги:
Вигідне географічне розташування активів (близькість до порту Маріуполя і Волго-Донським каналом, а також до промислових регіонах України).
Наявність плавучого дока вантажопідйомністю 15 000 тонн з можливістю обслуговувати судна довжиною до 200 метрів і шириною до 25 метрів, з підхідному каналі 8 метрів, обладнаними причалами і спеціалізованими цехами, і виробництвами.
АСРЗ - на сьогодні єдина на підконтрольній Україні судноверф з можливістю суднобудування на Азовському морі.
Наявність необхідної інфраструктури для роботи у всіх сегментах бізнесу та доступність залізничного сполучення.
Наявність кваліфікованої управлінської команди і штату співробітників з великим технологічним досвідом.